Polak, Węgier, dwa Bratanki...

Stąd się wzięły Uni – Garnki

Od ponad 40 lat z Węgrami łączą nas więzy rodzinne, dlatego porzekadło o Bratankach jest nam tym bardziej bliskie. Węgierska kultura i tradycje, a zwłaszcza ceniona i charakterystyczna kuchnia węgierska na dobre zagościła w naszych sercach i na stołach. Szczególne miejsce w naszej codziennej kuchni zajmują węgierskie akcesoria kuchenne, takie jak formy do pieczenia, drewniane naczynia i misy, czy kociołki umożliwiające gotowanie na świeżym powietrzu.

Jak to się zaczęło?

 
W naszym rodzinnym domu zawsze królowały wypieki – ciasta, chleby, potrawy mięsne. Dokładnie 20 lat temu otrzymaliśmy w prezencie od krewnych Madziarów komplet węgierskich blach do pieczenia. Prezent jak najbardziej trafiony – nasze stare, zardzewiałe, porysowane blachy o wyczuwalnym metalicznym zapachu nie zachęcały już do dalszego użytkowania. Węgierskie blachy do pieczenia okazały się funkcjonalnym rozwiązaniem w naszej kuchni i spotęgowały przyjemność jaką daje pieczenie.
Większość z podarowanych foremek jest do dziś ,,w formie” i zapewne jeszcze nie raz pozwolą nam raczyć się smakiem pieczonej kaczki z jabłkiem czy zapachem ciasta drożdżowego.

 

Lubimy dzielić się tym, co dobre!

Radością z udanych wypieków, jakiej dostarczają nasze blachy, już dawno podzieliliśmy się z najbliższymi. Rosnące zainteresowanie unikalnymi formami do pieczenia ujawniło jednak potrzebę dotarcia do szerszego grona odbiorców. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, otworzyliśmy sklep z artykułami węgierskimi i akcesoriami kuchennymi.

Miarą naszego sukcesu jest satysfakcja klienta!

Od początku istnienia naszej działalności, przyświeca nam jeden cel – dostarczyć naszym klientom najwyższej jakości produkty, tak aby zapewnić pełną satysfakcję i zadowolenie z ich użytkowania. Wierzymy, że oferowane przez nas węgierskie artykuły ułatwią i umilą czas spędzony w kuchni i w ogrodzie, udoskonalą przygotowywane przez Państwa potrawy oraz zainspirują do tworzenia nowych.